Jak najtaniej kupić podręczniki?

 Zakup podręczników szkolnych to problem, przed którym rodzice stają każdego roku od nowa. Tylko niewielka część z nich nie narzeka, nie marudzi i bez obaw udaje się do księgarni. Książki nie są tanie. Największy wydatek czeka osoby, które mają kilkoro uczących się dzieci. Jednorazowo muszą oni wyłożyć znaczną część pieniędzy, mówimy o kwocie sięgającej kilkuset, a nawet kilkunastu set złoty, a przecież podręczniki to tyko część wyprawki. Gdy dojdą przybory szkolne i ubrania, kwota ta znacznie się powiększy.

            Co zatem robić, by podręczniki szkolne kupić taniej? Oczywiście, jak najwięcej kupujmy książek używanych. Poszukajmy wśród starszych kolegów naszych dzieci, oni chętnie odsprzedadzą zbędne książki z korzyścią dla siebie. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Również księgarnie skupują używane podręczniki i sprzedają je w całych kompletach, albo w pojedynczych egzemplarzach. Jest to wygodne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych. Korzyści odnoszą ci, który książki chcą sprzedać i ci, którzy chcą nabyć, na handlu korzystają również sprzedawcy. Podręczniki szkolne można kupić również w Internecie. Co ciekawe, w sieci oferowane są książki używane. W zaciszu własnego domu, w spokoju i bez pośpiechu można pooglądać książki, porównać ceny z wielu miejsc i zdecydować się na najlepszą opcję. W internetowych sklepach i na aukcjach książki do szkoły można kupić o kilka złotych taniej, nawet te nowe. Na kilku książkach robi to całkiem sporą różnicę. Co więcej, księgarnie organizują różne akcje promocyjne, by przyciągnąć klientów. W okresie jesiennym możemy liczyć na darmowe przesyłki od odkreślonej kwoty zakupu, na kupony promocyjne i rabaty uprawniające do procentowej zniżki, oraz na drobne gratisy. Nie przegapmy również możliwości refundacji naszych szkolnych wydatków. Szkoły mają wyodrębnioną pulę finansów na pomoc stypendialną, aby ją uzyskać należy spełnić określone warunki. Wnioski o stypendia składamy w sekretariatach szkół, do których uczęszczają nasze dzieci. Oprócz stypendium można złożyć wniosek o dofinansowanie książek. Ważne jest, by zrobić to przed upływem określonego terminu, zazwyczaj ustalony jest on na pierwsze dni września. Warto skorzystać z takiej opcji.

            Podręczniki kupić możemy taniej niż proponują księgarnię, wystarczy trochę posurfować w sieci, poszukać alternatywnych rozwiązań, skorzystać z wszelkiej możliwej pomocy.

  Jeśli szukacie miejsca gdzie można w dobrych cenach zakupić podręczniki 

(jest wiele promocji) 

to polecam:

 

Podręczniki 


 

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was bardzo przydatny.

 

 

 

 

Share this:

CONVERSATION

3 comments:

  1. O tropiciele :) Laura miała w zeszłym roku :) W tym roku mam spokój, podręczniki do I klasy dostaniemy w szkole a potem będziemy oddawać :) Jeden wydatek mniej

    ReplyDelete
  2. Ja jeszcze nie na tym etapie, ale polecę wpis może sąsiadom się przyda ;-)

    ReplyDelete