6 latki do szkoły? a gdzie miejsce dla 7 latka?


Szkoła muzyczna ponad 70 dzieci chce się do niej dostać ( 6 i 7 latków ) miejsc max 30. 
Loteria rzecz jasna. Józio w tej loterii nie przeszedł. Zdolne dziecko odpadło tylko dlatego, że nie byli w stanie przyjąć wszystkich " zdolnych " 
Ok. 6 latek, można załatwić odroczenie i spróbować za rok... a co z 7 latkiem? Pozycja stracona. Szansa przepadła. Dlaczego? ano dlatego, że ktoś tam sobie wymyślił, że 6 latki idą do szkoły! 
A dlaczego nikt nie wpadł na to, by otworzyć jeszcze jedną klasę hmm? 
Dziecko wrażliwe, bardzo wrażliwe... w tej szkole go widzieliśmy my, brat, i on sam się w niej widział..., 
ale co z tego? 
Co dalej? Chodzi jak wiecie jako jedyny Polak do zerówki ukraińskiej. Szkoła blisko, bezpieczna, też z naciskiem na muzykę. Ok. zostawimy go w ukraińskiej. Wizyta u dyrektora i co? Jajco! 
Nie ma miejsc, bo przyjęli wielu 6 latków do kl. I. a ilość klas nie została zwiększona. Mega po prostu!
Ciśnienie co raz większe... dzwonię do rejonówki i co ja słyszę : no niby dziecko z rejonu musimy przyjąć, aleee nie mamy miejsc, za dużo 6 latków. 
Proszę zadzwonić po 20 sierpnia może jakiś 6 latek będzie miał odroczenie? Dobre sobie! 
Szkoły spoza rejonu daleko i też brak miejsc... także tego... Józio został bez szkoły. 
A co obiecywali jak to wymyślili? Dużo! i g... z tego! 

Wdech
Wydech
Wdech
Wydech

W ramach odskoczni od tego wszystkiego, zdjęcia.
Na pogodę nie mam już cierpliwości czekać... 
Celowo wybrałam most i jego różowawo - czerwonawe barwy, a a jakim celu?
Ano by jakieś kolory były, a nie ta szaro burość.
Jak robię tam zdjęcia, to te różowości odbijają się na Józia buzi, więc słońce nie potrzebne.

Bomber geometryczny - Honolulu Design Studio - zapraszam Was do odwiedzin, znajdziecie tam wiele pięknych ubranek dla naszych smyków!
Koszulka z czachą Easy-peasy
czapka LINDEX
buty GAP 
spodnie booso
Share this:

,

CONVERSATION

18 comments:

 1. Smutne to. Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Mój syn dostał sie do czterolatków od wrzesnia. Ale przedszkole które mamy dosyć blisko możliwe ze odesle go do nowopowstalego otwartego od września ale tak naprawde nic nie wiadomo bo brakuje nauczycieli. Najgorsze ze będę go ciagala kawal drogi z samego rana choc przedszkole pod nosem. A najgorsze ze do 1 klasy wróci juz do budynku pod nosem a za to młodsza corka akurat będzie zaczynala przygodę z przedszkolem- i? Jak przydziela nasz rejon tam to juz tam będzie szła i ona. W przypadku gdy oboje będą kończyli lekcje w tym samym czasie będę musiała wybierać po które dziecko iść pierwsze... Takie nasze polskie realia.

  ReplyDelete
 2. Coo ? Jak to tak? Aparatko nie poddaj się. Pisz odwołania. Pisz do władz swojej miejscowości. Walcz. Trzymam kciuki.

  ReplyDelete
 3. Pisz odwołanie do szkoły muzycznej. Jak nie zadziała to odwołanie od odwołania. Niekiedy się trzeba nachodzić. Jak widzą że komuś zależy to może się uda.

  ReplyDelete
 4. Ja pierdziule, ale zrobili! Jakby nie mogli utworzyć jeszcze jednej klasy, szkoda Józia :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. niestety nie mają zgody na dodatkową klasę

   Delete
 5. ech... u nas wyniki do muzycznej jutro, kandydatów 100 miejsc jak u Was - 30... 6ścio latki w szkole - 8 + 30 odroczonych z tamtego roku 7mio latków... i ciekawe czy ktoś się pochyli nad tymi maluchami czy będą gnać na poziomie tych starszych... także ten tego... a zdjęcia Józinka cudne :)

  ReplyDelete
 6. Masakra! Dlatego coraz bardziej nie chce mi się wracać do PL

  ReplyDelete
 7. chory kraj... a Wy uszy do góry:), piszcie odwołania..do skutku...

  ReplyDelete
 8. Chore, rodzice 7 latków załamują ręce, pół na pół rodziców 6 latków też, nikt w zasadzie nie chce tej chorej reformy. Argument że maluszki sobie poradzą do mnie nie trafia, bo poradzą sobie a jakże tylko po co ja się pytam ? Do czego się spieszyć i zajmować miejsce starszym kolegom a dzieciom skracać wolność !!!
  Walczcie, odwołujcie się do skutku do szkoły muzycznej !!!

  ReplyDelete
 9. Czyli Józio został bez szkoły?! To nienormalne! Musisz działać by Józek dostał się gdzies! Aż sie boję co to będzie jak przyjdzie nam za rok się przeprowadzać do innego miasta, a Tomek będzie szedł do II klasy :O

  http://zycie-pelne-niespodzianek.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Oj nasza smutna rzeczywistosc.Dla mnie to smiszne,ze pierwszenstwo maja mlodsi zamiast Ci starsi!Nawet juz w przedszkolach wydziwiaja.Ps. foty piekne ;)

  ReplyDelete
 11. Oj nasza smutna rzeczywistosc.Dla mnie to smiszne,ze pierwszenstwo maja mlodsi zamiast Ci starsi!Nawet juz w przedszkolach wydziwiaja.Ps. foty piekne ;)

  ReplyDelete
 12. Baliśmy się jak będzie u nas... na szczęście stworzono więcej klas, rozwiązanie najbardziej oczywiste ... musicie walczyć, będzie was więcej rodziców to może nie tylko jedno, dwa miejsca ale nawet dodatkową klase uda wam się wywalczyć, powodzenia!

  ReplyDelete
  Replies
  1. mają 2 klasy i ani w głowie im zrobić 3 :/

   Delete
  2. Szkół raczej nie jest tak dużo, żeby pomieścić dwa roczniki

   Delete
 13. Cześć Violu! Nie zazdroszczę sytuacji. Złość rodzi się w głowie i ponownie brak zrozumienia dla kretyńskich i samolubnych decyzji władz... Jestem farciarą, której udało się posłać dzieci jako siedmiolatki do szkoły (są z drugiej połowy roku). Wpienia mnie nie tylko to, że zmuszają sześciolatki do pójścia do szkoły ale i to, że lekcje trwają zbyt krótko... a potem co? siedzenia na świetlicy...? Powinni zorganizować w tygodniu jeszcze z 8 godzin zajęć lekcyjnych (angielski, wf, matematyka...) Trzymam kciuki żeby udało się załatwić jednak tę muzyczną. Bo do cholery TAK!

  ReplyDelete